CD A KNIHA

KONCCERT

Nejlepší písničky Cabaretu Calembour pěkně pohromadě
KonCCert

Trojice Milan Šotek, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora své autorské divadlo založila už při studiích na DAMU v roce 2008. Základní trio doplňuje ještě Lucie Polišenská, Kristýna Farag a Orchestr Calembour. Svojí tvorbou navazují na tradici divadel malých forem - Osvobozené divadlo, Semafor, ale i Cimrmany. Část představení vyplňují písněmi a krátkými skeči, část aktovkou, aby si "i činohra přišla na své". Diváci se třeba v jejich představeních dočkají pravdivého příběhu Věstonické Venuše, dozvědí se, jak to ve skutečnosti bylo s kostrou plejtváka myšoka v Národním muzeu, vyslechnou operu Streptokok či třeba okusí ukázku z Maryši v broadwayském střihu nebo se účastní antického "slovního rohování". Cabaret Calembour nabízí zatím sedm večerních představení, jež oplývají písněmi (na textech se podílí všichni tři autoři, o hudbu se stará Igor Orozovič) a humorem postaveném převážně na slovních hříčkách. To se ostatně odráží už v názvu souboru - "kalambúr" je označení pro větu nebo sousloví různých významů. Soubor působí na komorní scéně PalmOff Divadla pod Palmovkou.

Protagonisté Cabaretu Calembour připravili svými diváky dlouho očekávané album, pro něž vybírali z více než šedesáti písní, jež vznikaly do jejich inscenací. Povybírali ty nejlepší songy a v lednu 2019, u příležitosti jubilejní Sezony X., s nimi vystoupili na mimořádném KonCCertě v pražské Malostranské besedě. Písně zazněly ve velkorysé koncertní podobě, o kterou se postaralo sedm muzikantů, pět zpěváků, dvě vokalistky a jako speciální host s nimi vystoupil kytarista Michal Rákosník. Některé záznamy již Cabaret Calembour zpřístupnil svým divákům během pozastaveného divadelního času prostřednictvím svého YouTube kanálu a nyní je na základě divácké poptávky nabídne i formou hudebních nosičů.

CD NEBO ALUM V DIGITÁLNÍ PODBĚ LZE ZAKOUPIT NA SUPRAPHONLINE.CZ – supraphonline.cz/album/668357-konccert.

CABARET CALEMBOUR. VŠECHNO NEJLEPŠÍ 2008-2018 Všechno nejlepší

Cabaret Calembour je autorským divadlem trojice Šotek - Orozovič - Suchý z Tábora, jehož prostřednictvím si odskakují "z velké na malou": tedy z velké činohry k poetice divadel malých forem a k tradici českého literárního kabaretu. Samozřejmostí se stala živá hudba Orchestru Calembour, hrající výhradně melodie Igora Orozoviče, "girls" nejen pro pánské oko - Lucie Polišenská, Klára Suchá a Kristýna Farag, a v neposlední řadě důraz na slovní ekvilibristiku. V rámci oslav desáté sezóny naděluje soubor sobě, svým divákům i prvočtenářům, ze kterých se diváci třeba teprve rekrutují, to nejlepší, co v letech 2008 - 2018 vzniklo: tedy všechno! Kdo si zakvidoulí s kompletním vydáním her, písňových textů a žertovných výstupů Cabaretu Calembour, ten jistě sezná, že malé formy jsou opět ve formě.

KNIHU LZE ZAKOUPIT NA KOSMAS.CZ – kosmas.cz/knihy/250207/cabaret-calembour.